Ziraat Bankası Kredi Dondurma

Ziraat Bankası Kredi Dondurma

Ziraat Bankası kredi kampanyalarında kullandığınız kredileri dondurma ve erteleme işlemleri için bankanız tarafından sizlere atanılan müşteri temsilcileriyle şahsen görüşme yapmanız gerekmektedir. Müşteri temsilcisiyle yapacağınız görüşme esnasında banka şubesine göndereceğiniz kredi taksiti erteleme veya dondurma dilekçesi yazmanız gerektiği tarafınıza belirtilecektir. Bu durumda gelir durumunuz, gider durumunuz ve ödeme performansında oluşan olumsuzlukları dilekçede belirtmeniz gerekmektedir. Ziraat Bankası müşteri temsilcileri sizlere tekrar imkanları dahilinde yeni bir kredi önerebilir veya kredi borçlarınız üzerinden tekrar bir yapılandırma işlemi uygulayarak sizleri rahatlatacak bazı işlemler sunabilmektedir.

Çoğu zaman özellikle konut kredileri için geçerli olan ilk 12 ay süreyle ödeme yapılmış müşterilerinin tamamına 2 ay taksit erteleme imkanı veya dondurma imkanı sağlanabilmektedir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli husus taksitleri geciktirmeniz durumunda Ziraat Bankası şubelerine başvuru yapmamalı, henüz taksitlerinizi geciktirmeden önce bu konuyla ilgili olarak başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde erken yaklaşımda bulunmanız talebiniz ve itibarınız açısından önemli olacaktır. Sonrasında yapılan işlemlerin birçoğu geçerli olmamakla birlikte tamamen müşteri açısından dezavantaj oluşturmaktadır. Dolayısıyla Ziraat bankası kredi dondurma konusunu ciddiye almayarak erteleyen birçok müşterinin hakkında yasal işlem başlatılacağını banka öncesinden belirtmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Dondurma Ve Erteleme Dilekçesinin Önemi

Banka müşterileri belirtilen süreyle müşteri temsilcileriyle görüşme sağladıktan sonra bankaya dilekçeyi göndermesi gerekmektedir. Müşteri temsilcileri bu konuyla ilgili detaylı işlem yapamamaktadır. Bu nedenle bankanıza gerekli dilekçeyi göndererek durumunuzu beyan etmelisiniz. Aksi bir durum söz konusu olduğunda taksit ödemeleriniz aynı şekilde işlem göreceği için ödenmemiş her geciken taksit için banka tarafından işlem başlatılması kaçınılmaz bir durumdur. Dilekçeyi bankanıza gönderdikten kısa bir süre sonra tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Tarafınıza yapılan görüşmelerde Ziraat bankası kredi durdurma veya taksite bağlanarak yapılandırma sürecine alınması teklif edilebilir. Böyle bir durumda sizlerin isteğine bağlı olarak borcunuzu yapılandırabilir veya dondurabilirsiniz.

İlginizi çekebilir  0 Faiz İle Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Ziraat Bankası Müşterilerine Nasıl Yardımcı Olur?

Banka yetkilileri siz durumu bildirmeden önce geciken veya ödemediğiniz taksitler bulunuyor ise kesinlikle sizlere telefon yoluyla ulaşacaklardır. Sizlere sorulan birkaç soru sonrasında geciken taksitlerinizin bulunduğunu ve hangi ödeme tarihinde ödeme yapacağına yönelik bazı sorular yönelteceklerdir. Böyle bir durumla karşılaştığınız zaman öncelikle Ziraat bankası kredi müşteri temsilcisinden çok detaylı ayrıntılar elde edebilir ve yapmak istediğiniz borç dondurma, erteleme işlemleri için gerekli tüm işlemleri başlatabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*