Ziraat Bankası Faizsiz Kredi Veriyor Mu?

Ziraat Bankası Faizsiz Kredi Veriyor Mu

Ekonomik bakımdan pek çok kişinin nakit sıkıntısı yaşadığı şu günlerde genellikle kredide çare aranmaktadır. Fakat kredi faiz oranlarının da yüksek olması kredi kullanmak isteyenleri faizsiz kredi arayışına sokmaktadır. Ziraat Bankası faizsiz kredi veren bankalardan birdir. Yakın zamanda Ziraat bankasının katılım bankası sistemine geçmiş olması faizsiz kredi imkanlarını da arttırmaya destek olmuştur.

Ziraat Bankası Kimlere Faizsiz Kredi Veriyor?

Genel olarak bilinen yanlışlardan biri Ziraat bankasının faizsiz kredi imkanlarından sadece emeklilerin yararlanabiliyor olmasıdır. Oysa ki faizsiz kredi olanaklarından emeklileri yanı sıra bankanın diğer müşterileri de yararlanabiliyor. Bunun yanı sıra bankanın müşterilerine sağladığı avantajlardan biri de banka kartı ya da kredi kartı ile yapılan alış verişlerde taksitlendirme imkanıdır. Bu uygulamalardan da müşteriler küçük bir bedel karşılığında yararlanabiliyor.

Kefil istemeden belli bir miktara kadar Ziraat bankası emeklilere kredi imkanı tanırken konut sahibi olmak isteyenlere de oldukça düşük faiz oranları ile konut kredisinden yararlanma imkanı tanımaktadır.

Ziraat Bankası Faizsiz Kredi Başvuru Evrakları

Ziraat Bankası devlet destekli bir banka olması sebebi ile herkese uygun şartlarda kredi imkanı sağlamak için çalışmaktadır. Emekliler için ise özel kampanyaları bulunan bankanın verdiği kredi faizsiz olması sebebi ile oldukça talep görüyor.

Özellikle yapılan promosyon kampanyaları çerçevesinde emekli maaşını Ziraat bankasına taşıyıp da maaşını 3 yıl boyunca buradan alacağına dair söz veren emeklilere özel kredi imkanı sağlanıyor. Tabi ki emekliler bu faizsiz kredi imkanından yararlanabilmek için öncelikle bir sözleşme imzalamaktadır. Uygulama emekli maaşının 10 katı olarak belirlenmiştir. Bu doğrultuda Ziraat bankasının emekliler için sağlamış olduğu faizsiz kredi imkanından yararlanmak için bazı belgelere ihtiyaç vardır. Öncelikle kredi notunun yüksek olması gerekiyor. Findeksin belirlediği kredi notu banka aracılığı ile öğrenilebilir. Bunun dışında ise nüfus cüzdanı ya da kimlik kartı gereklidir. Ayrıca ikametgah ve emekli olduğuna dair hazırlanmış olan belge de başvuru için gereklidir. Ziraat Bankası sıfır faiz kredisi 48 aya varan vadeler ile kullanılabiliyor. Ayrıca emekliler bu avantajdan 80 yaşına kadar yararlanma hakkına sahiptir. Bu kredi ev, konut ya da ihtiyaç kredisi olarak değişiklik göstermektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*