Ustalık Belgesi İle Faizsiz Kredi Kampanyası

Ustalık Belgesi İle Faizsiz Kredi Kampanyası

Ustalık belgesi bulunan genç girişimcilerin önünü açmak, ekonomi hayatında ülke ekonomisine etkin katılımda bulunmak anlamında Halkbank ve Kosgeb iş birliği çerçevesinde gündeme getirilen ustalık belgesi almaya hak kazanmış genç girişimcilere faizsiz kredi desteğiyle mezun olduğu bölümüyle ilgili kendi işini kurmak isteyen yeni mezunlara veya ustalık belgesi bulunan esnaflara özel imkanlarla kredi olanağı sunulmaktadır. Sunulan bu olanaklar bazında da süreklilik esasına dayalı olarak hizmetler verilmesi öngörülerek ustalık belgesi olanlara özel fırsatlarla kredi verilmektedir. Tam 48 aya kadar vade seçeneklerini kapsayan bu kredi imkanı sayesinde tüm ihtiyaçların anında karşılanmasına girişilerek böylelikle iş yerini açmak ve modernize etmek isteyen yeni girişimci adayları için ustalık belgesi ile faizsiz kredi verilmektedir.

48 AYA KADAR VARAN VADE SEÇENEĞİ %0 FAİZ

Ustalık belgesi almaya hak kazanmış genç girişimcilerin söz konusu fırsattan yararlanarak kendi işini kurmak için %0 faizli kredi imkanından yararlanması için başlatılan bu kampanya Halkbankası desteğiyle gündeme gelmiş oldu. Böylelikle söz konusu gündemdeki unsura yönelik olarak başlatılan kampanya dahilinde verilen olanaklar göz önüne alınarak süreci başlatıldı. Yıl sonuna kadar ustalık belgesi ile faizsiz kredi alma halen devam ettirilecek olan söz konusu bu sürecin tamamlanmasının ardından başlıca temel konuya yönelik olarak ihtiyacı bulunan genç girişimci adaylarına gerekli devlet desteği sağlanmış olacak. Bu destekler sayesinde kendi işini kurarak çalışma hayatına katılmak isteyen genç girişimcilerin önü açılacak.

ŞARTLAR NELER?

Ustalık belgesi olan kobilerin başvurabilecekleri bu yeni sistem sayesinde bütün nitelikleriyle %0 faiz avantajına sahip olarak ustalık belgesi ile faizsiz kredi şartları bulunmaktadır. Bunun için öncelikle KOSGEB Girişimcilik Programı’na katılmak ve bu programı başarıyla bitirmiş olmak ilk aranan şartların başında gelmektedir. Bu projeyi destekleyenler arasında TÜBİTAK gibi saygın kuruluşların da bulunması programın başarıya ulaşmasında önde gelen bir süreci oluşturmaktadır. Oluşturulan bu süreçte programın tamamlanmasından sonra müracaatlar kabul edilerek yeni dimağların çalışma hayatlarına katılması, kendi işini kurarak ekonomide yeni yatırımlar yaratabilmesi amacıyla Halkbank tarafından sağlanan kredi olanakları bulunmaktadır. Bu nedenle de bu programın bitirilmesi temel şart olarak karşımıza çıkan kobi desteği olarak yer almaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*