Teb Bankası Faizsiz Kredi Taksitlendirme Yapılıyor Mu?

Teb Bankası Faizsiz Kredi Taksitlendirme Yapılıyor Mu

Bankalar ihtiyacı olan kişilere hızlı bir şekilde nakit para akışı sağlayan kurumlardır. Devlet bankaları da özel bankalar da kredi adı verilen bu sistemle kendisine başvuru yapan ve kredi için özel şartları taşıyan kişilere toplu olarak nakit para çekebilme imkanı sunmakta ve belirli süre ile taksitlendirilmiş şekilde paranın bankaya geri ödenmesini sağlamaktadırlar. Bu işlem çekilen para miktarına göre ve paranın çekilme amacına göre farklı farklı isimler alabilir. Örnek olarak araba almak isteyen bir kişiyi alacağı arabayı teminat olarak gösterip 50 bin Türk Lirasına kadar kredi çekebilirken nakit ihtiyacından dolayı kredi çekmek isteyen kişiler herhangi bir teminat göstermeden 5 bin Türk Lirasına kadar kredi alabilmektedir. Krediler alındıktan sonra ödenemez ve taksitlerde aksama yaşanır ise bankalar bu durumda hem kredi çeken kişilerin zorlanmaması için hem de kendileri kredileri tahsil edebilmek için kredi taksitlendirme yoluna gitmektedir.

Kredi Borcu Taksitlendirme İşlemi

Birçok banka tarafından Teb bankası tarafından da uygulanabilen bu işlemler Teb bankası faizsiz kredi erteleme ya da borç erteleme olarak da bilinebilir. Çünkü taksitlendirilmiş olan kredi bir ay sonra ödemeye başlanır ve ödeme yapıldıktan sonra taksit sayısı artmış fakat ödenecek tutar da azalmış olur. Teb bankası faizsiz kredi taksitlendirme işlemi için söz konusu olan bir kredi olmalı ve bu kredinin belirli bir ödeme geçmişi olmalıdır. Krediyi ödemekte zorlanan kişiler bunun için kendilerine en yakın olan şubedeki müşteri temsilcisine giderek ilgili krediyi taksitlendirme başvurusu yapmalıdır. Bunun için Teb bankası online bankacılık ya da telefon bankacılığı hizmetinde de faydalanılabilir.

Teb Bankası Kredi Erteleme

Teb bankası faizsiz kredi süresi uzatma talebinin değerlendirilmesi ve konu ile ilgili kişilere bilgi verilmesi oldukça kısa sürede olmaktadır. Bu işlemlerin yapılması ile ilgili bankalardan daha detaylı ve net bilgi alınabilmektedir. Kredi çekerken ödeyebileceğiniz maddi kaynaklarınızın olması sonraki aşamalarda bu tür işlemler ile uğraşmamak için alınabilecek bir önlemdir. Kredi çeken kişiler eğer bankaya olan kredi borçlarını bir süre ödeyemiyorlar ise son seçenek olarak taksitlendirme işlemi için bankalara başvurabilirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*