Garanti Bankası Kredi Onay Sorgulama

Garanti Bankası Kredi Onay Sorgulama

Garanti Bankası Kredi Başvurusu

Türkiye bankacılık sektöründe bulunan bankalardan biri olan Garanti Bankası bireysel müşterilerine talepleri doğrultusunda çok avantajlı ve cazip kredi ürünleri kullandırmaktadır. Buna bağlı olarak müşterilerin Garanti Bankası kredi başvuru taleplerinin hangi aşamada olduğunu takip edebilecekleri hizmet kanalları bulunmaktadır. Bu kanallar vasıtası ile sorgulama yapılarak Garanti Bankası kredi sonucu öğrenilebilir.

Garanti Bankası’na yapılacak olan her türlü kredi türü başvuruları sorgulanabilmektedir. İhtiyaç, konut, taşıt ve eğitim gibi krediler bu kredi türleri içerisinde yer almaktadır. Garanti Bankası kredi sonuç durumu TC kimlik numarası ve cep telefonu bilgisi ile öğrenilebilmektedir.

Garanti Bankası Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Garanti Bankası’na yapılan kredi başvuruları ile alakalı işlemlerin hangi aşamada olduğu bilgisi kredi başvuru sırasında belirtilen TC kimlik numarası ile kolaylık takip edilebilmektedir. Garanti bankası kredi onay sorgulama işlemi için bilinen yöntemler kullanılırsa takip süreci kolaylaşabilir. Aşağıdaki yöntemler ile kredi başvurusu rahat bir şekilde sorgulanabilir.

-www.garanti.com.tr web sitesi aracılığı ile

-Garanti Bankası İnternet Şubesi ile

-444 333 Alo Garanti hattı ile

-Cep telefonu ile 3390’a SMS gönderilmesi yöntemi ile sorgulama yapılır.

Yukarıda belirtilen kredi sonucu öğrenme yöntemleri içerisinde belirtilen 444 0 333 numaralı Alo Garanti hattı aranarak gerçekleştirilmek istenen işlem ile ilgili cevap almanızı ifade eder. Örnek verilecek olursa Alo Garanti hattı arandıktan sonra ‘Kredi başvurumun sonucunu öğrenmek istiyorum’ denildiği anda sistem otomatik olarak kişiyi ilgili adıma yönlendirmektedir.

Garanti Bankası kredi başvuru sonucu öğrenme yöntemleri arasında bulunan cep telefonu ile sorgulama yöntemi ise mesaj iletilmesi ile gerçekleşmektedir. Cep telefonu ile kısa mesaj bölümüne DURUM, AKIBET ya da SONUÇ yazılır ve bir boşluk bırakılır. Ardından kredi kullanan kişinin TC kimlik numarası girilerek 3390’a mesaj olarak gönderilir. Mesajın bu şekilde iletilmesi durumunda kredi başvurusu ile ilgili durum kişiye mesaj olarak döner.

İlginizi çekebilir  Anadolubank Kredi Durumu Sorgulama

Anlaşıldığı gibi Garanti Bankası’na yapılan kredi başvurularının sonuçları birçok yöntem ile takip edilebilir. Bu sebepten dolayı Garanti Bankası kredi başvuruları sonuçları öğrenmek için belirtilen yöntemler kullanıldığı takdirde herhangi bir sorun ile karşılaşılmaz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*