Findeks Tek Kullanımlık Şifre Gelmiyor

Findeks Tek Kullanımlık Şifre Gelmiyor

Bankaların gerçekleştirmiş olduğu özel girişimleri sayesinde kurulmuş olan Findeks sistemi her geçtiğimiz gün önemini arttırmaya devam ederken buna paralel bir şekilde sistem üstünden hesaplanmaya devam edilen kredi notunun ortalaması ise kullanılma alanlarını büyütmeye devam etmektedir. ”Kredi notumun kaç olduğunu öğrenmeyi istiyorum” şeklinde aklında soru işareti kişilere sunulmuş sorgulama hizmetlerinden bir tanesi de Findeks internet sitesi üstünden kredi notu sorgulaması hizmeti olarak ön plana çıkmaktadır.

Bu hizmetten faydalanmayı isteyen kişilerin Findeks internet sitesi üyeliği ile ilgili gerekli olan işlemleri gerçekleştirmeleri ve sisteme her giriş yaptıkları zaman kullanacak oldukları bir Findeks şifresi oluşturmaları gereklidir. Kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte sisteme giriş yapmaya çalıştığınız zamanda Findeks kredi notunu sunan site otomatik bir şekilde sistemde kayıtlı bulunan cep telefonu numaranıza tek kullanımlık bir şifre yollamaktadır.

İLGİLİ KONU : Tamamına Kredi Araç

Şifreyi Girmemek Sisteme Ulaşmayı Engeller

Telefonunuza gelmiş olan girmemeniz durumunda da ne yazık ki sisteme erişim gerçekleştirmeniz engellenir. Bu uygulamanın asıl maksadı ise bu bilgileri bilmekte olan eşiniz, anne veya babanız gibi kişilerde dahil olmak üzere sizden farklı hiç kimsenin bu sisteme giriş yapamayacak olduğundan emin olabilmekte. Fakat bazı saatlerde özellikle de sistem üzerinde aşırı yoğunluğun bulunduğu dönemlerde maalesef Findeks tek kullanımlık şifre gelmiyor şeklindeki şikayetleri gelmeye devam etmektedir. ”Findeks şifre gelmiyor” şeklinde şikayetinde bulunmuş olan kişilerin ilk önce Findeks müşteri hizmetleri üstünden cep telefonu numaralarını kesinlikle kontrol etmeleri gereklidir.

Cep Numarası Değişirse Sisteme Girişte Sorunlar Yaşanır

Özellikle de daha önceki dönemlerde üye olanların büyük bir bölümünün telefon numarası değiştirmeleri halinde bu sisteme girişleri konusunda pek çok problemde yaşanabilmektedir. Bu şekilde bir sorun yaşanmıyor ise bu durumda da sistemin aşırı bir şekildeki yoğunluğu bulunduğu göz önüne alınarak en az 10 dakika kadar bekleme yapıldıktan sonra tekrardan sisteme giriş yapılmaya çalışılması gereklidir. Sistemin yoğunluğu azaldıktan sonra ise telefonunuza gelecek şifre ile birlikte sisteme hızlı bir şekilde girip sorgulama işlemlerinizi de yapmaya başlayabilirsiniz. Numaranızı değiştirdiyseniz de bunu müşteri hizmetlerine bildirmeniz girişlerde problem yaşamanızın önüne geçecektir.

İlginizi çekebilir  Finansal Krizler Nasıl Çözülür?

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*