Finansbank Kredi Erken Ödeme Hesaplama

Finansbank Kredi Erken Ödeme Hesaplama

Nakit ihtiyacı olan bireyler, bu ihtiyaçları için bankalara başvurular. Eğer müşterilerin kredi notu iyi ise bankalar belirledikleri faiz oranı ve vade ile krediyi verirler. Kredi notu düşük olanlar kredi imkanından yararlanamaz iken, kredi notu yüksek olan müşteriler kredi alırken bir sıkıntı çekmezler. Müşterilerin kredi çekmek için en fazla başvurdukları bankalardan biri de Finansbank’tır. Belirli kriterleri olan Finansbank, verdiği krediye belirli bir faiz oranı uygular. Müşteriler bazen aldıkları kredinin taksitini erken yatırmak isteyebilirler. Bu elbette ki mümkündür.

Finansbank kredi ödemeleri şubelerden yapılabildiği gibi, bankanın ATM’lerinden ya da internet şubesinden de kredi ödemeleri yapılabilmektedir. Bu durumda Finansbank erken ödeme indirimi ile taksit tutarı düşmektedir. İndirim tutarı çekilen kredinin toplam borcuna, kalan taksit sayısına ve taksit tutarına göre değişmektedir.

Kredi taksitinin erken ödemek için herhangi bir Finansbank şubesine gidebilirsiniz. Şubedeki gişe memuru ödemeniz gereken taksit tutarını ve indirim ile ilgili gerekli bilgiyi vermektedir. Bankaya giderek sıra beklemek istemezseniz ATM’lerden de erken ödeme yaparak kredi taksitinizi yatırabilirsiniz. Ekranda ödemeniz gereken taksitin indirimli hali görünür ve o bilgiye göre ödemenizi yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı ile kredi taksitinin erken ödemesi de çok kolaydır. Bankadan almış olduğunuz internet bankacılığı şifresi ile TC kimlik numaranızı ya da müşteri numaranızı ekrana girerek kredi ödeme kısmından taksit ödemeyi seçmeniz durumunda sistem otomatik olarak indirimli taksiti göstermektedir.

KREDİ ERKEN KAPAMA

Kredi taksitini erken ödemenin dışında, kredisini tamamen kapatmak isteyen kişiler Finansbank toplu ödeme indirimi kampanyasından yararlanmak isterler. Çekilmiş olan kredi, müşterinin eline toplu para geçmesi ile kapatılmak istenebilir.

Öncelikle müşterinin Finansbank kredi erken ödeme hesaplama yaptırması gerekmektedir. Kredi kapatılacağı zaman ne kadar indirim olacağı önemlidir. Bununla ilgili internet sayfasında olan Finansbank Kredi Ödeme Hesaplama ekranından kredi ile ilgili temel tutar, vade ve taksit tutarı bilgileri girilerek hesaplama yapılır.

İlginizi çekebilir  5000 TL Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Hesaplama için Finansbank şubelerine de gidilebilir. Yapılan hesaplamalar neticesinde indirimli tuta banka tarafından bildirilir ve müşteri ödemesini yapar. Kredi erken kapama ile ilgili kredi sözleşmesinde maddesi var ise ceza da uygulanabilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*