Finans Bank Faizsiz Hayvancılık Kredisine Nasıl Başvurulur?

Finans Bank Faizsiz Hayvancılık Kredisine Nasıl Başvurulur

QNB Finansbank tarafından tarım bankacılığı adı altında çiftçilere ve hayvancılıkla geçimini sağlayan besicilere özel kredi fırsatları sürüyor. Buna göre QNB Finansbank belli başlı koşulları taşıyan bütün ihtiyaç sahibi çiftçi ve besicilerin yanında yerini alarak onların ihtiyaç duydukları kredi taleplerini yerine getirmektedir. Sunmuş olduğu belli başlı avantajları açısından süreklilik esasına dayalı olarak hizmetler vermeyi sürdürerek bu anlamda ortaya koymaya devam ettiği fırsat avantajlarıyla finans bank faizsiz hayvancılık kredisi olanaklarını oluşturmaktadır. Oluşturduğu bu imkanları dahilinde de süreklilik esasına dayanarak hizmetler yerine getirmeye devam ederek çiftçi ve hayvancılıkla uğraşan kesimin %85 oranında maliyetlerini karşılamaktadır.

QNB FİNANSBANK TARIM BANKACILIĞI

QNB Finansbank tarafından “Tarım Bankacılığı” olarak sunulan belli başlı 2 kredi imkanları bulunmaktadır. Bunlardan birincisi süt hayvancılığı kredisi olup diğeri ise doğrudan bütün hayvancılıkla uğraşan kesimi kapsayan besicilik kredisidir. Şimdi bunları birer birer ele alarak değerlendirmek gerekir.

SÜT BESİCİLİĞİ KREDİSİ

Süt besiciliğine yönelik olarak süt ve süt ürünleri veren her türlü büyükbaş ve küçükbaş hayvan besiciliğiyle uğraşan çiftçilere özel olarak 3,6 ve 12 ve 24 ay vadeli taksit fırsatlarından oluşan kredidir. Bu kredi sayesinde maliyetin yaklaşık %85 tutarındaki oranı banka tarafından karşılanmaktadır. Başvuruda bulunmak için istenen belgeler şunlardır:

– Çiftçilik belgesi

– Nüfus cüzdanı fotokopisi

– Damızlık Birliği / Süt Üreticileri Birliği üyelik belgesi

– İşletme izin belgesi

– Hayvan varlığı listesi ile şubeye bizzat başvuruda bulunarak krediden faydalanmak mümkün.

  1. BESİCİLİK KREDİSİ

Bütün çiftçi ve hayvancılık kesimini ilgilendiren finans bank sıfır faiz hayvancılık kredisi olarak gerek küçükbaş gerekse büyükbaş hayvancılık sistemine özel olarak sunulan besicilik kredisidir. 24 aya varan vade seçenekleriyle üretim maliyetinin %85 oranını karşılamaktadır. Başlıca istenen belgeler arasında;

İlginizi çekebilir  Finansbank Müşteri Hizmetleri Online

– Çiftçilik belgesi

– Nüfus cüzdanı fotokopisi

– Hayvan kayıt sistemine kayıtlı belge

– İşletme tescil belgesi ile hayvan listesi olarak şubeye yapılacak başvurular değerlendirmeye alınarak çiftçinin ihtiyaç duyduğu oranda kredi tahsisi yapılmaktadır.

Böylelikle çiftçilerin et ve süt üretimine doğrudan katılması, desteklenmesi ve teşviklenmesi adına cazip ödeme koşulları sayesinde mümkün olmaktadır. Bu sayede çiftçilerin ihtiyaç duydukları krediler tam 24 ay vadeli olarak sunulmuş olmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*