Akbank Kredi Erteleme 2019

Akbank Kredi Erteleme 2019

Çekilen kredilerin ödemelerini normalde düzenli bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Günü yaklaşmadan önce yapacağınız ödemeler kredi notunuz üzerinde çok olumlu etkiler oluşturacaktır. Bu durumda tekrar bir kredi başvurusu yapacağınız zaman sizlerin yararına bir durum olacaktır. İmkanlarınız olduğu sürece Akbank kredi erteleme işlemine başvuru yapmamanız tavsiye edilmektedir. Kredi taksitlerini ertelemek bankanın pek hoşuna giden bir yaklaşım değildir. Durum her ne kadar böyle olsa bile banka müşterilerine bu konuyla ilgili gerekli tüm imkanı sağlamıştır. Bu imkanların içerisinde en önemlisi olan Akbank kredi taksidi erteleme işlemidir. Ödeyemediğiniz kredi kartı borcunuzu bankaya bildirerek erteleme şansına sahipsiniz.

Akbank Kredi Ödemesini Erteleme Nasıl Yapılır?

Bankaya olan borcunuz için ödeme noktasında zorluk yaşadığınız an itibariyle hiç düşünmeden banka yetkililerini arayarak bildirmeniz gerekmektedir. Dilerseniz bankayla görüşmenizi şubeye giderek veya telefon bankacılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Akbank yetkililerine net ve tam bir şekilde kalan borcun tamamını ne kadarlık bir süreyle ödeyeceğinizi ve hangi tarihte ödeme yapmaya başlayacağınızı belirtmeniz gerekmektedir. Sizlerin bu bilgilendirmeyi yapması banka tarafından teklif sunulmasına imkan sağlamış olacaktır. Banka yetkilileri sizleri arayarak borcunuzu yeniden yapılandırılacağını veya belirli süreyle belirlenmiş tarih aralığında borcunuzu dondurma işlemini yapabileceğini belirteceklerdir. Bu noktada en çok önem taşıyan husus bankanın gözünde sizlerin nasıl bir müşteri potansiyeline sahip olduğunuzdur. Kaliteli bir müşteri potansiyeli bankacılık üzerinden sıklıkla işlem yapan ve daha öncesinden ödemelerini geciktirmeyen kişilerdir. Ayrıca Akbank kredi ödeme erteleme işlemi için kredi notu büyük önem arz etmektedir.

Kredi Borcu Erteleme Sonucu

Bankaların genellikle müşterilerine yaklaşımı kredi taksitlerini erteleme işlemini yapmak değil, borcu tekrar yapılandırmak yönündedir. Borç yapılandırılarak taksit süresi biraz daha düşürülmeyi hedeflenir. Bununla beraber yapacağınız görüşme esnasında mevcut borcunuzun birkaç ay süreyle ertelenmesini talep edebilirsiniz. Borç yapılandırma işlemini kabul ettiğiniz sürede faiz yükü biraz ağırlaşmış olacaktır. Her ne kadar faiz oranı yükselse bile sunulan imkandan faydalanarak mevcut borcun yapılandırmaya alınması ve bu şekilde ödenmesi verilebilecek en sağlıklı karardır. Akbank müşteri temsilcileriyle yapacağınız görüşme esnasında her iki seçeneği de değerlendirme şansına sahipsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*