5000 TL Faizsiz Kredi Veren Bankalar

faizsiz kredi

İhtiyaçlar arttıkça geliriniz yetersiz gelebilir. Bu durumda ek olanaklara başvurma ihtiyacı duyabilirsiniz. Bunun en bilinen yolu ise banka kredileridir. Son dönemlerde yaygınlaşan faizsiz krediler banka müşterileri tarafından rağbet görmektedir. Faizsiz kredi seçenekleriyle insanlar ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Faizsiz kredi alabilmek için kredi notunuzun yeterli seviyede olması gerekmektedir. Bankaya başvuru yaparak güncel kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

 Faizsiz Kredi Nedir?

Faizsiz kredi, bankanın kar payı oranı adı altında kullandığınız kredi tutarından en başta ve tek seferde kar payı oranı eklentisi yapmasıdır. Böylelikle kredi taksitlerinize ya da toplam kredi tutarınıza sonradan bir başka ekstra ücret uygulanmaz. Faizsiz olarak adlandırılmasının sebebi hiç bir ek ücret alınmaması değil bu kesintilerin aylık taksitlerinize yansıtılmamasından kaynaklanmaktadır. Kar payı almadan faizsiz kredi kullanımında ise yapılan sigorta ve diğer kredi masrafları alınmaktadır. Bu kredide de ekstra olarak faiz uygulanmamaktadır.

Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Vermektedir?

Faizsiz kredi uygulaması ilk çıktığı zamanlar belli bankalar tarafından müşterilerine sunulmakta iken zaman geçtikçe birçok banka müşterilerine faizsiz kredi finansmanı sağlamaya başlamıştır.

5000 tl faizsiz kredi veren bankalar; Kuveyt Türk Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Halk Bankası, Odea Bank, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası olarak sıralanabilir. Müşterilerine 5000 TL’den daha az faizsiz kredi veren bankalar da mevcuttur. Bunlardan bazıları Garanti Bankası ve Denizbank’tır. Bu bankalardan müşterisi olduğunuz ya da olmadığınız birisiyle iletişime geçerek kolay ve hızlı bir şekilde faizsiz kredi kullanımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Faizsiz Kredi Başvuru Nasıl Yapılır?

5000 tl faizsiz kredi kullanmak için bankaların mobil uygulamaları, internet şubeleri, telefon bankacılığı, atm ya da şubelerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Her bankanın yönetmeliği farklı olduğu için başvuru kanalları bankadan bankaya değişkenlik gösterecektir. Faizsiz kredi, bankadaki mevduat hesabınıza aktarılabilir. Faizsiz kredi başvurunuza olumlu ya da olumsuz olarak kısa süre içerisinde yanıt verilecektir. Kredi başvurunuz onaylandıktan ve gerekli evrakları da tamamladıktan sonra kredi tutarınızı istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Kredi ödemeleri genellikle bir ay sonra başlamaktadır. Dilerseniz faizsiz kredi borcunuzu tek seferde de ödeyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*